photo (2) Naczelny projekt “Jesteś u siebie. Zagłosuj” został zrealizowany m.in przy współpracy Zjednoczenia Polskiego w Wielkiej Brytanii, Polish City Club London, Polish Professionals in London oraz Szkoły Liderów w Warszawie. Ponad 150 tysięcy ulotek zostało rozdystrybuowanych w polonijnych ośrodkach kultury oraz placówkach Misji Katolickiej na terenie Zjednoczonego Królestwa oraz Irlandii. Do akcji włączyły się również media, które informowały na o działaniach podejmowanych w ramach projektu. Uruchomiono również stronę http://www.jusz.co.uk poświęconą inicjatywie.

Długofalowe, wspólne cele dla wszystkich emigrantów

Działania motywujące Polaków do zabrania głosu w politycznej debacie na temat rozłożenia sił politycznych mają znacznie szerszy wymiar niż aktywny udział w wyborach 22 maja 2014 roku.

“Jesteśmy u siebie, czyli w Europie” – mówiła na antenie stacji France 24, Monika Tkaczyk, członek zarządu Zjednoczenia Polskiego w Wielkiej Brytaniioraz koordynator wydarzeń I przedstawiciel zarządu brytyjskiej organizacji New Europeans.
Działamy lokalnie, nieustannie myśląc globalnie. Jestem przedstawicielem Polski w organizacji, której członkami są emigranci z różnych krajów. Naszym celem jest dążenie do równych praw emigrantów w Wielkiej Brytanii – deklaruje Monika Tkaczyk.
New Europeans sugerując, że wyniki wyborów, które dzisiaj stały się rzeczywistością mogą mieć negatywny wpływ na status emigrantów w Wielkiej Brytanii, już w styczniu 2013 przeprowadzili akcję pod hasłem “Idź zagłosuj, to może być Twój ostatni raz”.
Nasze działania na wyborach się nie kończą, można powiedzieć, że to dopiero początek. Wkrótce rozpoczynamy wspólny projekt z London Citizens, który ma na celu jednoczenie obywateli Europy bez względu na pochodzenie i ”budowanie lepszej Europy”, podkreśla Tkaczyk.

Caly artykol 

 

Aby skontaktować się reporterem odpowiedzialnym za ten artykuł napisz:
Maja Raczkowska i Helle S. w Warszawie/Londynie maya.raczkowska@gmail.com

Aby skontaktować się z redaktorem odpowiedzialnym za ten artykuł napisz:
Łukasz Kędzierski w Oslo lukasz@nportal.no

N PRESS | POLMEDIA (reporter@nportal.no)