Warszawski Chór Chłopięcy, należący do czołówki europejskich zespołów chóralnych otrzymał zaproszenie do odbycia koncertów w Anglii po sukcesie jaki odniósł na Wyspach w 2009 roku występując w ramach organizowanego tam sezonu polskiego „The Polska! Year”.

04.05.2011 godz:. 19.30

1 Leysfield Road; W12 9JF

Kościół pw. św. Andrzeja Boboli (St. Andrew Bobola Church)

W organizację tegorocznego tournee zaangażowało się wiele znanych osób i instytucji: Polski Instytut Kultury w Londynie, London Oratory School, International Male Voices Festival of Cornwall. Nad koncertami w Londynie, w środowisku polskiej emigracji patronat objęła Wielka Księżna Renata Sapieha, a koordynacji działań podjął się zamieszkały w naszym kraju znany śpiewak i nauczyciel Kenneth Robinson. Chór wystąpi wHampstead wraz ze słynnym angielskim chórem chłopięcym London Oratory School SCHOLA, a także da szereg koncertów w Kornwalii w ramach Festival of Cornwall. Niezmiernie dla nas ważnym byłby koncert dla środowiska polonii londyńskiej, podczas którego chór wykona program złożony z najpiękniejszych polskich pieśni religijnych, narodowych i patriotycznych.W Kornwalii, nasz Zespół został także poproszony o m.in. artystyczną oprawę mszy w katedrze w Truro w intencji księcia Walii Wiliama oraz jego nowo poślubionej małżonki. Całość wyjazdu obejmuje 10 dni pobytu chóru w Wielkiej Brytanii.

Koncerty w Londynie zbiegają sie w czasie z beatyfikacja JPII, mamy nadzieję, że nasz Chór dostarczy naszym weteranom niezapomnianych wrażen.