W związku z ogłoszeniem przez Ojca Świętego Benedykta XVI, na dzień 1 maja 2011 r. Beatyfikacji Jana Pawła II naszego Wielkiego Rodaka po konsultacjach ze stroną kościelną zwracamy się z apelem o gremialne wzięcie udziału w Pielgrzymce Polaków i Polonii do Rzymu w dniach 1-2 maja.

Licząc na udział ok. 5000 rodaków z całego świata i z kraju, czynimy starania i tym samym mamy nadzieję, iż swoją obecnością zaszczyci nas Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej pan Bronisław Komorowski oraz ks. Kardynał Stanisław Dziwisz i ks. Abp. Mieczysław Mokrzycki. Podjęliśmy również starania o spotkanie z Ojcem Świętym Benedyktem XVI.

Opracowujemy następujący program spotkania:

1 maja – udział Polonii z całego świata w UROCZYSTOŚCIACH BEATYFIKACYJNYCH.

– SPOTKANIE LIDERÓW organizacji polonijnych (w godzinach wieczornych).

2 maja – MSZA ŚWIĘTA DZIĘKCZYNNA, z udziałem Polonii Świata odprawiona przez Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza (w godzinach rannych).

– ŚWIATOWE SPOTKANIE POLONII, z udziałem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej,
Bronisława Komorowskiego i Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza (w godz. popołudniowych). Transmitowany przez TVP UROCZYSTY KONCERT, w wykonaniu polskich artystów,poświęcony błogosławionemu Janowi Pawłowi II (wieczorem).

Wierząc, że zechcecie Drodzy Rodacy, wziąd udział w tym tak ważnym, historycznym i niepowtarzalnym wydarzeniu, prosimy Was o podjęcie trudu zorganizowania lub koordynacji grupy pielgrzymów z własnego kraju (zabezpieczenie dojazdu do Rzymu, ubezpieczenia oraz ostateczne potwierdzenie zakwaterowania). Projekt zakłada, że uczestnicy pokrywają całkowity koszt pielgrzymki.

W Rzymie, Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” jest organizatorem wymienionych spotkan i uroczystości (z wyjątkiem mszy beatyfikacyjnej).

Uczestnicy spotkania mogą skorzystad z kilku tysięcy miejsc noclegowych w hotelach i na campingach w okolicy Rzymu, w cenie 40-80 €, za osobę, które Stowarzyszenie zarezerwowało.

Dojazd na uroczystości i spotkania oraz wszelkie sprawy logistyczne na tarenie Rzymu pozostają w zakresie indywidualnym lub krajowych grup pielgrzymkowych. Dla uczestników spotkania będą zorganizowane punkty informacyjne, o których lokalizacji i działaniu poinformujemy w następnym komunikacie.

Sprawa jest niezwykle pilna, a powodzenie polonijnej pielgrzymki i spotkania zależy od szybkiego i sprawnego działania Waszych organizacji. Prosimy o informację w tej sprawie i zgłoszania udziału do dnia 25 lutego do Zarządu Krajowego Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” faksem ( nr: +48 22 556 90 43) lub do pana Marka Różyckiego na adres mailowy: m.r@wp.pl

Po upływie tego terminu Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” nie będzie mogła zapewnid pomocy w zakresie zakwaterownia.